Fotbal ve Strančících se začal hrát již v roce 1919, kdy se hrálo na plácku v Kozí ulici a později na poli v místech, kde je dnes pekárna. To ještě nebyl klub registrován, ale již se hrály první zápasy s okolními vesnicemi pod názvem SK Slávia Strančice.

                V roce 1922 se klub zaregistroval u Československé fotbalové asociace a byl zařazen do III. třídy. Zároveň došlo k přejmenování na SK Strančice. Hrálo se na nově pronajatém hřišti, vlevo od cesty do Velkých Popovic.

               Po prvním roce fotbalisté SK Strančice soutěž vyhráli a postoupili do II. třídy. Klub se scházel v restauraci U Zimů, kde měli fotbalisté uloženy všechny potřebné věci a konali se zde klubové schůze. Hráči tehdy trénovali dvakrát týdně a v rámci přípravy na zápasy byla dokonce před zápasem zakázaná návštěva hostince. Mezi zakládající hráče patřili J.Krátký, F.Janovský, J.Vrzal, O.Kříž, J.Jarolím, B.Švob, V.Hájek, V.Baier, E.Janovský, A.Vlk a J .Šindelář .

               V roce 1928 nebyla prodloužena nájemní smlouva na stávajícím hřišti a tak až do roku 1934 byl klub bez vlastního hřiště. V tomto roce pan František Milota klubu pronajal část pole a lesa v místě, kde se nachází hřiště až do současnosti.

               A- mužstvo začalo hrát v nových dresech, oficiální klubové barvy byly od té doby červená a bílá. Bylo založeno i B-mužstvo. Na novém hřišti se kromě soutěžních zápasů hrálo i řada oblíbených pohárových utkání. Fotbal se v té době těšil velkému zájmu obyvatel obce. Mezi hlavní osobnosti klubu v té době patřili Miloslav Zábrodský, Josef Mráček, Josef Šindelář, František Stárek, František Šindelář, Bohumil Veselý, Karel Danda a další. V průběhu světové války nastala různá omezení v činnosti klubu. Mezi ně patří zákaz návštěvy zápasů pro židovské obyvatelstvo, musely být odstraněny znaky a nápisy, připomínající Československou republiku, vše muselo být označeno nejdříve německy a poté česky. Mnozí z hráčů byli nasazeni na práci v Říši. Během války se ale naopak pozvedla návštěvnost diváků a celkově zájem o dění v SK Strančice byl na vzestupu. Bylo zřízeno oplacení okolo hřiště, postavena vstupní brána s pokladnou. Na počest těchto velkých úprav a změn byl pořádán v říjnu 1943 slavnostní večer v sokolovně, následovala přednáška slavného internacionála Peška – Kádi a poté zápas SK Strančice proti našim internacionálům. Zápas sledovalo 1200 diváků! Mezi další změny za války patří zvláště vybudování studny a umyváren na hřišti, vybudován byl na hřišti i kuželník a lavičky pro hosty.

              V roce 1945 hrály SK Strančice II. třídu a skončili na čtvrtém místě. Na jaře roku 1947 začal klub stavět svépomocně tribunu a domek pro správce hřiště. Tribuna byla hotová do léta a první zápas sledovali diváci z nové tribuny v srpnu 1947, kdy odehrály SK Strančice přátelský zápas se Slávií Praha s výsledkem 2:5. V říjnu 1948 došlo ke sloučení tělovýchovy v obci, fotbalový klub byl zařazen jako odbor kopané Sokolu Strančice. V padesátých a šedesátých letech byl klub přejmenován na Dynamo Strančice. Mezi významné hráče v té době patřili: S.Bartáček, V.Podzimek, V.Šimek, M.Veselý, J.Novotný, F.Kavalír, O.Kavalír, Z.Vodička, K.Ringelhán, V.Budka, V.Škába, J.Skála, K.Šusta, V.Šindelář, J.Valenta, F.Dejmal, F.Králík, L.Čumpelík, V.Barták, R.Pechar, dlouholetým předsedou byl L.Vašák.

             V roce 1964 byly přebudovány šatny a umyvárny. V tom roce byl také zrušen kuželník z důvodu stavebních úprav. V polovině šedesátých let měli velké úspěchy i dorostenci. Mezi ně patřil i brankař Miroslav Stárek, budoucí ligový hráč a reprezentant. V roce 1972 proběhly na hřišti oslavy padesáti let fotbalu ve Strančicích. V rámci těchto oslav byl sehrán přátelský zápas výběru SK Strančice proti týmu novinářu, na hřišti hrála hudba, v sokolovně proběhla výstava fotografií. Následně se hrál zápas A-mužstva s juniory Slávie Praha. V roce 1975 postoupilo mužstvo do okresního přeboru, kde hrálo 2 roky. Fotbal v té době přitahoval fanoušky z celé obce, kteří na zápasy jezdili autobusem spolu s hráči. Tým tvořili: J.Mráček, K.Budka, M.Čuřík, J.Hanuš, F.Humbal, M.Nechanický, P.Skála, S.Chaloupecký, B.Jindrák, M.Novák, V.Roller, P.Bohuslav, P.Vávra, Z.Primas, dále trenéři F.Řehák aj.Matoušek. Tento tým hrál několik sezón ve stejném složení, po letech ho doplnili hráči: B.Remek, L.Chaloupecký, V.Chaloupecký, M.Štrobach, M.Veselý, A.Vodička a další.

           Na přelomu 70. a 80. let byla ve Strančicích velmi silná generace fotbalistů, bylo proto založeno i B-mužstvo. V té době hrálo A-mužstvo III. třídu. Začátkem 80. let byla zahájena výstavba navého zázemí. V nově postaveném objektu byly zřízeny kabiny pro hráče, klubovna, sprchy a také byt pro správce. Stavba byla prováděna svépomoci díky obětavosti hráčů a dalších příznivců, za pomocí MNV Strančice. V té době bylo nově vybudováno zázemí na vysoké úrovni. V roce 1990 se fotbalový klub osamostatnil a od té doby nese původní název SK Strančice. Po mnoha letech byl založen dorost pod vedením Karla Budského. A-mužstvo hrálo III. třídu a později i s B-mužstvem hrálo IV. třídu okresní soutěže. Sestavu obou týmů v devadesátých letech tvořili zejména tito hráči: Jan Rýgr st., Pavel Skála, Vladimír Chaloupecký, František Bumbal, Radek Červ, Pavel Bohuslav, Pavel Kištulinecz, Miroslav Nechanický, Vítězslav Krejcárek, Jiří Janda, Vladimír Zahradníček, František Beneš, Jiří Klaška, Jiří Beneš, Tomáš Průša, Martin Průša, Miroslav Průša, David Krejcárek, Luboš Chaloupecký, Antonín Gryc, Miloš Malý, Karel Bohoněk, Ondřej Moudrý, Pavel Davídek, Milan Svoboda, Miloslav Kalaš, Stanislav Málek, Stanislav Bartáček, Vladimír Brož, Jan Rýger ml., Luboš Alfera. B-mužstvo bylo v polovině devadesátých let zrušeno, protože bylo málo hráčů. V roce 2001 vybojoval A- tým opět postup do III. třídy. V roce 2002 proběhly oslavy 80. výročí založení klubu. Byl uspořádán turnaj na Annenskou pouť.

            V roce 2002 proběhly ve Strančicích oslavy 600 let založení obce. Součástí programu byly také oslavy na hřištiHrálo se několik přátelských zápasů, ale nejzajímavější byl rozhodně přátelský zápas s týmem staré gardy Sparty Praha. Za Spartu hráli Jan Berger, Josef Jarolím a další bývalí ligoví hráči. Návštěva diváků byla velká. Jan Berger hrál poté ve Strančicích jednu sezónu a Josef Jarolím ve Strančicích hrál téměř tři sezóny. Kvalita hřiště byla špatná, na ploše chyběla místy tráva, bylo na něm spousty nerovností. Proto na jaře 2005 bylo hřiště srovnáno a provedena generální oprava trávníku. Po dobu rekonstrukce se hrály domácí zápasy na okolních hřištích. Nový travnatý povrch byl tehdy jedním z nejlepších povrchů v okolí. O Annenské pouti se koná tradiční Annenský turnaj starých gard. Většinou za účasti týmů Světice, Kunice, Kolovraty, Mnichovice a jiných.

           V roce 2007 byl připojen fotbalový areál na obecní vodovod a vybudován systém zavlažování hřiště s elektronickým řízením. Akce byla financovaná s využitímdotací od fotbalového svazu, s příspěvkem obce a sponzorů. Tím bylo vyřešeno problematické čerpání vody ze studny. V poslední době byla započata výměna oken v budově kabin za plastová okna. Vedle hřiště bylo v roce 2008 započato s budováním hřiště pro nohejbal, které zatím není dokončeno. SK Strančice pořádá každoročně v červnu dětský den, který se těší velkému zájmu dětí ze širokého okolí. V budově kabin je v provozu klubovna v odpovědnosti Radka Červa, kde je nabízeno při zápasech bohaté občerstvení.

          V roce 2012 pod vedením předsedy klubu Tondy Gryce bylo doděláno nohejbalové hřiště. Na budově je opravena střecha, proběhla rekonstrukce vnitřních prostorů budovy a pro fanoušky byl zhotoven přístřešek ze dvou stran budovy šaten a opravena střecha na tribůně.

         V současné sezóně 2012/2013 má SK Strančice A-tým (hraje III. třídu) pod vedením Ládi Fleka a Fandy Nerada , B-tým (hraje IV. třídu) pod vedením Tondy Gryce, týmy přípravek pod vedením Honzy Soukupa st. (minipřípravky U9 třenéři Roman Obranec a Víťa Krejcárek ,starší přípravky U12 trenéři Martin Hofman, Honza Rýger Martin Průša a Láďa Klement).